Egmont Instruments - Strona główna
Egmont - strona główna
Nowości   Subskrypcja nowości   Archiwum nowości:   2008   2007   2005   2004   2003   2002   Cenniki   Kontakt   Praca  
Egmont Instruments
  Archiwum nowości 2006
2006-11-15

  Octopus - karty wielokanałowych
digitizerów / oscyloskopów na PCI



 

Octopus CS-82XX   Octopus CS-83XX

  Kanadyjska firma Gage Applied Technologies, światowy lider w opracowywaniu i produkcji najwyższej klasy kart digitizerów i oscyloskopów do PC, wprowadziła do oferty nową rodzinę digitizerów wielokanałowych. Digitizery Octopus mają do 8 kanałów wejściowych, aż do 4GB pamięci próbek na karcie oraz szybkość próbkowania do 125MS/s w każdym kanale, a wszystko to na jednej karcie, zajmującej tylko jeden slot PCI.

Dzięki modułowej konstrukcji, producent uzyskał wiele konfiguracji kart Octopus, a użytkownicy mogą wybrać digitizer zgodnie z konkretnymi potrzebami, mając do wyboru:
  • od 2 do 8 kanałów,
  • 12-bitową lub 14-bitową rozdzielczość,
  • próbkowanie od 10MS/s do 125 MS/s w każdym kanale,
  • od 256MB do 4GB pamięci próbek na karcie.
    Łącznie użytkownicy mogą wybierać spośród 180 konfiguracji!

    Na każdej karcie digitizera Octopus może być zastosowana zaawansowana technologia FPGA eXpert, opracowana przez firmę Gage:
  • eXpert Finite Impulse Response (FIR) Filtering - filtracja
  • eXpert Signal Averaging - uśrednianie
  • eXpert Peak (Min/Max) Detection - detekcja wartości szczytowych
    Technologia eXpert pozwala użytkownikowi na prowadzenie analizy danych od razu w trakcie pomiaru, co znacznie zwiększa szybkość przetwarzania danych.

    Digitizery Octopus są w pełni kompatybilne z programem oscyloskopowym GageScope, pozwalającym użytkownikowi na wykonywanie pomiarów i analiz sygnałów bez konieczności napisania choćby jednej linii kodu programu. Dla tych, którzy chcą samodzielnie tworzyć własne oprogramowanie, Gage oferuje Software Development Kit (SDK) dla C/C# (kompatybilny z kompilatorem LabWindows/CVI 7.0+, dodatkowo wsparcie dla Visual Basic.NET), MATLAB oraz LabVIEW.

    Więcej informacji: t u t a j .


  • 2006-09-14

      Nowy katalog skrócony 2006

      Na naszych stronach dostępny jest już nowy katalog skrócony niemieckiej firmy Addi-Data. Można go pobrać bezpośrednio przez podany niżej link lub z naszych stron WWW. Katalog zawiera informacje o wszystkich dostępnych aktualnie kartach i urządzeniach na magistrale PCI, CompactPCI, PC/104-PLUS oraz nowych urządzeniach podłączanych przez Ethernet. Wszystkie spełniają wymagania dyrektywy RoHS.

    Szeroka oferta kart przemysłowych firmy Addi-Data obejmuje przetworniki A/C i C/A, specjalizowane karty do pomiarów temperatury, ciśnienia, drgań i wibracji, odległości i przemieszczeń (za pomocą czujników indukcyjnych), karty wejść/wyjść cyfrowych 24V, 5V i TTL, karty komunikacyjne RS232/RS422/RS485/CL20mA od 1 do 8 portów, karty licznikowe, enkoderowe, watchdog, sterujące napędami silników. W ofercie są też komputery przemysłowe do zastosowań zabudowanych, oparte na procesorze RISC.

    Katalog zawiera informacje zarówno o wyrobach produkowanych już od dawna, jak i zupełnie nowych. Pokrótce przedstawione jest oprogramowanie do kart - sterowniki i przykłady pod Windows XP/2000/NT, Linux, RTAI Linux, RTX, VxWorks, LabView, LabWindows/CVI, DASYLab, DIAdem, C (Microsoft/Borland), Visual Basic, Delphi.

    Warto zwrócić uwagę na najnowsze wyroby, a szczególnie moduły pomiarowe MX3700 i MX3701, podłączane przez Ethernet, przeznaczone do precyzyjnych pomiarów odległości za pomocą indukcyjnych czujników przemieszczeń. Są one zapowiedzią serii, która obejmie moduły wejść i wyjść analogowych, cyfrowych, licznikowych i będzie dostępna wiosną 2007. Z innych nowości warto wspomnieć jeszcze:
    • kartę APCI-1564-3,3V - nową wersję karty wejść/wyjść cyfrowych APCI-1564, w wersji dla systemów 3,3V, mającą 32 wejścia i 32 wyjścia cyfrowe 24V, z izolacją optyczną 1000V,
    • kartę PC104-PLUS1500 - pierwszą z planowanej serii kart na magistralę PC/104-PLUS, mającą 16 wejść i 16 wyjść cyfrowych 24V,
    • rozszerzenie możliwości kart APCI-1710 i CPCI-1710 o funkcję obsługi interfejsu BiSS-Master (specjalna wersja xPCI-1710-10k20, 4 interfejsy BiSS-Master na karcie), cyfrowego dwukierunkowego interfejsu dla czujników, umożliwiającego synchroniczny i bezpieczny odczyt danych z czujników, jak również dwukierunkowy dostęp do rejestru czujnika,
    • kartę APCI-3600 - specjalizowaną wielofunkcyjną kartę do pomiarów drgań, wibracji, szumów, a także do zastosowań audio.
    Katalog skrócony 2006 - PDF 3.6MB


    2006-08-11

      CF-74 - nowy notebook firmy Panasonic
    w serii Toughbook business-ruggedized



    Broszura
      Nowy Toughbook CF-74 to doskonała propozycja dla ambitnych biznesmenów, a także notebook do wielu ciężkich zastosowań. Ma niezwykle mocną i trwałą obudowę ze stopu magnezu, osłaniającą sam komputer oraz wyświetlacz LCD.

    Panasonic położył nacisk na wydajność oraz wszechstronność zastosowań. Nowy CF-74 oferuje użytkownikowi polepszone osiągi i zoptymalizowaną mobilność. Jego procesor Intel Core Duo T2400 z szybkością 1.83GHz już spełnia wymagania dzisiejszych nowoczesnych systemów operacyjnych. Solidność jego wykonania jest gwarantowana przez odporną na uderzenia obudowę ze stopu magnezu, klawiaturę odporną na zalanie wodą i zakrycia portów. Jest też sieciowo kompatybilny z WLAN i GPRS/EDGE, które mogą być używane równocześnie. Wydajna bateria pozwala na pracę do 8 godzin. Pamięć RAM może być rozszerzona do 4GB. Wyświetlacz ma jasność 540cd/m2. Nowością jest możliwość wbudowania opcjonalnego skanera odcisków palców. Wszystko to daje razem nieograniczoną wydajność i uniwersalność.

    Podstawowe parametry:
    CPU: Intel Core Duo T2400 1.83GHz
    OS: Microsoft Windows XP Professional
    HDD: 80GB
    RAM: 512MB DDR2 (max. 4GB)
    LCD: 13.3", XGA, ok. 540cd/m2
    Porty: SD, 2xUSB, serial, CRT, RJ-11, RJ-45, MIC, HP, PCMCIA, ExpressCard
    Waga: ok. 2.7kg (z baterią)
    Czas pracy baterii: ok. 8 godzin

    Więcej informacji: t u t a j .


    2006-07-13

      Mikroprocesorowe stacje lutownicze Weller
    z podłączeniem przez USB do komputera



    Broszura
      Wprowadziliśmy do oferty nowoopracowane mikroprocesorowe stacje i moduły sterujące Weller z elektroniczną cyfrową regulacją temperatury.

      Nowa linia stacji lutowniczych i modułów sterujących serii WD skonstruowana została specjalnie dla potrzeb wymagających, profesjonalnych użytkowników. W stosunku do starszych modeli, wszystkie mają zwiększone możliwości. Przede wszystkim, podłączając je przez port USB do komputera, można sterować nimi i odczytywać ich stan w trakcie pracy przez dostarczane bezpłatnie oprogramowanie. W aplikacjach wymagających zgodności z normami ISO pozwala to na kalibrację, konfigurację i precyzyjny pomiar wartości temperatury, a także, bez żadnych dodatkowych akcesoriów, programowalne obniżanie temperatury w stanie spoczynku oraz zdalny identyfikator. Możliwe jest też zaprogramowanie przejścia w stan spoczynku i zablokowanie funkcji zmiany temperatury. Temperatura grota regulowana jest elektronicznie w zakresie od 50°C do 450°C z krokiem co 1°C za pomocą przycisków, z dokładnością ±9°C i stabilnością ±5°C. Wysoką dokładność temperatury nagrzewania i optymalne, dynamiczne reakcje na zmiany temperatury w trakcie lutowania osiągnięto dzięki szybkiemu i precyzyjnemu pomiarowi wartości w pętli sprzężenia zwrotnego. Cyfrowe sterowanie, wysokiej jakości czujnik temperatury i technika transferu ciepła gwarantują precyzyjną kontrolę temperatury grota. Duży wyświetlacz LCD ułatwia odczyt informacji. Trzy specjalne przyciski umożliwiają zaprogramowanie i szybki wybór trzech różnych temperatur. Wszystkie stacje mają antystatyczne obudowy oraz możliwość zerowania lub uziemienia. Pozwala to bezpiecznie lutować elementy szczególnie wrażliwe na wyładowania elektryczne. Do stacji można podłączać zamiennie różnego rodzaju oprzyrządowanie - lutownice różnej mocy, termopęsety, płyty grzewcze. Daje to możliwość użycia do różnych prac jednej stacji i podłączanych do niej wymiennie narzędzi.

      Same moduły sterujące pozwalają na samodzielny dobór podłączanych urządzeń lutowniczych. Można podłączyć, zależnie od wersji, 1 lub 2 urządzenia - lutownice różnej mocy, termopęsety, płyty grzewcze i inne.

      Stacja WD 1000 zawiera w komplecie moduł sterujący WD 1, lutownicę WSP 80 oraz nowoopracowaną, bardzo wygodną, antystatyczną podstawkę WDH 10, pozwalającą na ustawienie uchwytu lutownicy pod 4 kątami nachylenia. Z tyłu podstawki jest miejsce na umieszczanie grotów. Do modułu WD 1 można podłączać urządzenia o mocy do 80W. Do modułu WD 2 można podłączyć do 2 urządzeń o łącznej maksymalnej mocy 160W, czyli równocześnie 2 różne urządzenia o mocy do 80W lub 1 urządzenie o mocy do 150W. Dodatkową cechą wielofunkcyjnych modułów WD 1M i WD 2M jest duża szybkość regulacji, pozwalająca na podłączanie mikrolutownicy WMRP i mikroszczypiec rozlutowujących WMRT. Do modułu WD 1M można pojedynczo podłączać urządzenia o mocy do 80W, a do WD 2M - do 2 urządzeń o łącznej maksymalnej mocy 160W, czyli równocześnie 2 różne urządzenia o mocy do 80W lub 1 urządzenie o mocy do 150W.

    Więcej informacji: t u t a j .


    2006-06-07

      Rozszerzamy ofertę narzędziową Cooper Hand Tools

      Rozszerzamy naszą ofertę narzędziową koncernu Cooper Hand Tools, znanego dotychczas głównie z produkcji wysokiej jakości sprzętu lutowniczego marki Weller.

    Do tej pory oferowaliśmy całą linię produktową z katalogu Electronics, obejmującą profesjonalny sprzęt lutowniczy Weller, a także doskonałe szwajcarskie narzędzia Erem, narzędzia Xcelite, urządzenia do wykonywania połączeń owijanych Wire-Wrap oraz sprzęt dozujący Kahnetics.

    Obecnie w naszej ofercie znalazły się także rzeczy objęte katalogiem Cooper Hand Tools - Hardware. Tu również znajduje się sprzęt marki Weller, ale do mniej profesjonalnych lub wręcz amatorskich i hobbystycznych zastosowań: proste lutownice sieciowe i stacje, lutownice transformatorowe, lutownice i stacje do witraży, do wypalania w drewnie. Pod marką Weller pojawiła się także nowość w ofercie - wkrętaki i cążki z izolacją do 1000V.

    Oprócz tego katalog obejmuje następujące marki produktowe:
    Campbell - łańcuchy, liny, klamry, bloczki, haki
    Crescent - klucze, cęgi, obcinaki, chwytaki, różne zestawy narzędziowe
    H.K. Porter - narzędzia do cięcia prętów, kabli, łańcuchów
    Wiss - nożyce, nożyczki, obcinacze
    Lufkin - taśmy miernicze, poziomice
    CaulkMaster - dyspensery pneumatyczne
    Nicholson - pilniki, raszple, piły
    Plumb - młotki, łomy, dłuta


    2006-04-06

      Dyrektywy unijne RoHS i WEEE



    Migracja do zgodności z RoHS

      Wyroby wycofywane i proponowane zamienniki
      Wyroby dostosowywane do RoHS
      Wyroby zgodne z RoHS

    Karty analogowe
    Karty cyfrowe i licznikowe
    Karty komunikacyjne
      27 stycznia 2003 Unia Europejska przyjęła dwie dyrektywy:
    - 2002/95/EC: Restriction of the use of Certain Hazardous Substances in Electrical and Electronic Equipment (RoHS)
    dotyczącą ograniczenia użycia substancji niebezpiecznych
    - 2002/96/EG: Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE)
    w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


    Restrykcjami zostały objęte różne substancje, m.in. ołów, stosowany przy produkcji elektroniki. To narzuciło na producentów, w tym Addi-Data, obowiązek wycofania ołowiu oraz wszelkich wyrobów, w których był stosowany przy montażu. Addi-Data sukcesywnie od 2004 roku wprowadza nowe wyroby, zgodne z dyrektywą RoHS. Niestety, niektóre wyroby nie będą już mogły być więcej wykonywane zgodnie z RoHS, co spowodowane jest wycofaniem się dostawców podzespołów elektronicznych z wytwarzania pewnych komponentów, krytycznych dla potrzeb produkcji Addi-Data. Tym samym Addi-Data zobowiązana jest wycofać te wyroby ze swojej oferty i zaprzestać ich produkcji, jako niezgodnych z RoHS. Dotyczy to m.in.:
    - kart cyfrowych: PA100, PA110, PA150, PA170, PA16x, PA200, PA2200-x
    - kart analogowych: PA3000-x, PA301-x, PA310-x, PA3110-x, PA3500-x, PA358-x, PA370-x, incl. PX371-x
    - kart komunikacyjnych: PA7200-x, PA7300, PA7420, PA7500, PA755, APCI-7300, APCI-7300-MX, APCI-7300-2, APCI-7420, APCI-7420-MX, APCI-7420-2, APCI-7500, APCI-7500-MX, APCI-7500-2
    - kart sterowania silnikami: PA8000, PS840-x

    Jednocześnie, dla ułatwienia Klientom rozeznania się w statusie różnych wyrobów, Addi-Data wprowadziła "sygnalizację świetlną":
    produkt zgodny z RoHS, określona jest data uzyskania zgodności
    produkt dostosowywany do RoHS, określona jest przewidywana data uzyskania zgodności
    produkt niezgodny z RoHS, wycofywany z produkcji
    Obok dostępne są do pobrania dokumenty, zawierające informacje o wyrobach zgodnych i dostosowywanych do RoHS oraz wycofywanych i proponowanych dla nich zamiennikach.

    Dodatkowo dostępne są obok informacje techniczne dla poszczególnych grup wyrobów (karty analogowe, karty cyfrowe i licznikowe, karty komunikacyjne), związane z przechodzeniem na RoHS, które powinny być dla użytkowników pomocne przy przestawianiu się na nowe wyroby Addi-Data.

    Wszystkie wyroby Addi-Data mają swój 6-cyfrowy numer seryjny. W celu łatwiejszego rozpoznawania, wprowadzone zostało nowe oznaczenie formatu A-D 3xxxxx dla wyrobów zgodnych z RoHS. Przykładowo:
    A-D 340114 - wyrób jest zgodny z RoHS
    A-D 291005 - wyrób nie jest zgodny z RoHS

    W razie jakichkolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt z naszą firmą.

    2006-03-30

      CF-T4 i CF-W4 - nowe ultralekkie notebooki
    firmy Panasonic w serii Toughbook

      Nowe modele Toughbooków CF-W4 i CF-T4 są nie tylko wydajne i stylowe. Dzięki bardzo mocnej, a mimo to niezwykle lekkiej, obudowie ze stopu magnezu, wytrzymują także nacisk do 100 kilo.
    Modele CF-W4 i CF-T4 są najnowszymi Toughbookami Panasonica z eleganckiej serii biznesowej. Ustanowiły nowe, wyższe standardy wydajności i stabilności niż ich poprzednicy.

    Semi-ruggedised: Panasonic zwiększa nacisk
    Częstą przyczyną uszkodzenia typowych laptopów jest poddanie ich nadmiernemu naciskowi, gdy są włożone np. do ciasno upakowanej walizki. Ale to nie przypadek dla nowych Toughbooków, ich stylowa i solidna obudowa z magnezu wytrzymuje obciążenie jej do 100 kilo. 12.1" wyświetlacz jest chroniony przez jego elastyczne zamocowanie i zamiast ulec zniszczeniu, poddaje się naciskowi. Strefa buforowa wokół ramy daje dodatkowe zabezpieczenie, płyta główna ma ruchomą konstrukcję.

    Lekkość: dzięki magnezowi
    Podczas gdy wydajność i stabilność są coraz większe, waga spada - CF-T4 waży tylko 1510 gramów, a CF-W4 - tylko 1290 gramów. Dzięki temu, na wyjazdy biznesowe, trudno o lepszy wybór notebooka z kategorii semi-ruggedised. Dodatkowo ulepszony materiał amortyzujący zwiększył absorpcję wstrząsów o 50%.

    Imponujące: liczy się to, co wewnątrz
    Mocniejszy na zewnątrz i szybszy wewnątrz - oba modele CF-W4 i CF-T4 mają szybki procesor Intel Pentium M 753, bazujący na Centrino, z zegarem 1.2 GHz (generacja Sonoma) oraz chipset 915GMS Alviso, który został zaprojektowany specjalnie do notebooków. Standardowa pamięć RAM to 512MB, z możliwością zwiększenia do 1024MB. Twardy dysk 40GB jest łatwy do wymiany - poważny atut dla serwisów IT. Dzięki zastosowanej mobilnej technologii Intel Centrino zwykły WLAN standardu IEEE 802.11a/b/g pozwala na transfer danych z szybkością do 54Mbit/s.

    Niezmordowany: długi żywot baterii
    Zastosowana w Toughbookach nowa, oszczędzające energię technologia ultra-niskiego napięcia (ULV) daje pewność, że baterie nie wyczerpią się zbyt szybko. CF-T4 ma baterię o czasie pracy do 12 godzin, podczas gdy CF-W4 może wytrzymać do 7.5 godzin nieprzerwane pracy przy najniższym poziomie jasności wyświetlacza.

    Uniwersalny: porty i wyposażenie
    Gniazda dla kart PC-Card i SD umożliwiają łatwe przenoszenie danych i rozbudowę notebooka. Oba Toughbooki nie mają wentylatorów, są więc bardzo ciche. CF-W4 ma wbudowany napęd DVD-R/CD-R, natomiast CF-T4 ma ekran dotykowy do bezpośredniego wprowadzania danych przez LCD.

    Więcej informacji: t u t a j .

    2006-03-08

      AMCS® - Advanced Motion Control Server
    układ sterowania silnikami z Cito Systems


    Powiększenie

    Struktura przykładowej sieci sterowania
    opartej na modułach AMCS


    Artykuł na temat AMCS
      AMCS (Advanced Motion Control Server) jest zaawansowanym serwerem sieciowym przeznaczonym do wieloosiowego sterowania serwonapędami silników szczotkowych lub bezszczotkowych prądu stałego oraz silników krokowych i mikrokrokowych, napędzających dowolne mechanizmy. Możliwość pracy AMCS w hierarchicznej konfiguracji Klient-Serwer-Agent upraszcza sieciową strukturę urządzeń sterujących.

    Zdalna komunikacja zapewniona jest przez port Ethernet i 2 porty szeregowe - RS-232 i RS-485. AMCS używa bezpiecznego protokołu transferu plików (SCP lub SFTP) do przesyłania danych i programów. Oprogramowanie układu udostępnia serwer sieciowy HTTP, umożliwiając tworzenie GUI w języku HTML. Transfer danych w sieci odbywa się z wykorzystaniem standardu XML i interpretera TCL. Wbudowany został mechanizm administrowania urządzeniami i kontami użytkowników. Wbudowany Program Manager zarządza programami sterującymi. Możliwe jest zdalne monitorowanie aktualnego stanu wszystkich sterowników w sieci. Lokalna pamięć pozwala na zbieranie danych i parametrów ruchu silników w czasie rzeczywistym. System plików umożliwia trwałe przechowywanie danych i parametrów. Realizacja algorytmów sterowania silnikami oparta jest o procesor DSP i układ ASIC. Wyjścia sterujące silnikami zadają sygnał analogowy w zakresie +/-10V z rozdzielczością 16 bitów lub sygnał cyfrowy PWM z rozdzielczością 10 bitów. Sygnał sprzężenia zwrotnego pobierany jest z enkoderów obrotowo-impulsowych, bezwzględnych lub interferometrów laserowych. AMCS zawiera też specjalizowane optoizolowane wejścia dla sygnałów czujników krańcowych i bazowych oraz błędu i blokowania układów napędów, 8 wyjść cyfrowych optoizolowanych o maksymalnym napięciu 50V i prądzie 350mA, 8 wejść cyfrowych o poziomie TTL oraz 8 wejść analogowych pracujących w zakresie 0-5V z możliwością rozszerzenia zakresu po dołączeniu dodatkowego modułu.

    Aplikacja kliencka e-NetMotion (GUI) umożliwia pełny dostęp do dowolnego układu sterowania w sieci, natomiast programowy asystent EasyMotion (GUI) ułatwia szybkie zestawienie, skonfigurowanie i uruchomienie nawet złożonych systemów elektromechanicznych. Układ sterowania jest programowany przy pomocy powszechnie stosowanych w przemyśle standardów i języków, dzięki czemu nie wymaga zaawansowanego poziomu wiedzy z dziedziny programowania. Wbudowane interpretery umożliwiają pisanie programów sterujących w standardach G-code i HPGL oraz językach C i firmy Galil. Pozwala to na realizację zaawansowanych trajektorii ruchu realizowanych przez różne konfiguracje kinematyczne.

    Więcej informacji: t u t a j .

    2006-02-22

      LabJack - nowe tanie moduły pomiarowe
    podłączane na USB i Ethernet

      Wprowadziliśmy do oferty wyroby amerykańskiej firmy LabJack. Są to bardzo tanie i proste moduły pomiarowe U3 i U12, podłączane do PC przez port USB oraz moduł UE9, podłączany przez USB lub Ethernet. Moduły mają różne kombinacje wejść i wyjść analogowych, wejść i wyjść cyfrowych, licznikowych oraz układów czasowych. Dla sygnałów analogowych wejściowych rozdzielczości są od 12 do 16 bitów, a szybkości próbkowania do 50KS/s. Dla wyjść analogowych rozdzielczości są 8, 10 lub 12 bitów. Dodatkowe wejścia i wyjścia cyfrowe oraz liczniki i timery to dodatkowe atuty tych modułów. W przypadku modułów U3 i U12 do jednego hosta USB można podłączyć więcej niż 1 moduł.

    Moduły U3, U12 i UE9 mogą pracować na USB 2.0 i USB 1.1, zasilane są bezpośrednio z portu USB. Moduł UE9 przy pracy z Ethernetem wymaga zasilania zewnętrznego. Do podłączenia sygnałów moduły mają zaciski śrubowe oraz typowe złącza D-Sub.

    Oprogramowanie dostępne bezpłatnie dla modułów LabJack to sterowniki i przykłady programów pod Windows 98/ME/2000/XP, Pocket PC, Linux kernel v2.4 i v2.6, LabView VI, LabWindows/CVI, Agilent VEE, Matlab, Testpoint, DasyLab, Excel, C/C++, VC/C++ 6, Borland C Builder, VB 6, VBA (Microsoft Excel 2000), PowerBASIC, .NET, ActiveX, Delphi, Java, Perl, a także program pomiarowy DAQFactory Express Software (Windows 2000/XP) oraz oprogramowanie do ładowania nowych wersji firmware. Dostępne oprogramowanie zależy od konkretnego modułu pomiarowego.
     
    Ceny modułów:  U3   -117 USD +22% VAT
     U12 -140 USD +22% VAT
    UE9 -   482 USD +22% VAT

    Więcej informacji: t u t a j .

    Egmont Instruments Egmont Instruments
    ul. Chłodna 39, pawilon 11
    00-867 Warszawa
    tel. 0-22 8506205, 8506430
    faks 0-22 6540248
    tel. kom. 0-604 06-08-07

    email: egmont@egmont.com.pl
    © Egmont Instruments 2009 (ostatnia aktualizacja 06/03/2009)