Egmont Instruments - Strona główna
Egmont - strona główna
Nowości   Subskrypcja nowości   Archiwum nowości:   2008   2006   2005   2004   2003   2002   Cenniki   Kontakt   Praca  
Egmont Instruments
  Archiwum nowości 2007
2007-12-07

  Profesjonalne zestawy narzędziowePowiększenie - kliknij na obrazek!

   
To może być doskonały prezent pod choinkę!

Zestawy narzędziowe Crescent (Cooper Hand Tools) dla mechaników ekspertów i amatorów - nasadki, pokrętła, grzechotki, przedłużki, uchwyty magnetyczne, groty, klucze płaskie, nasadowe, imbus i torx, wkrętaki płaskie i krzyżyki (Pozidriv, Philips), kombinerki, cęgi, szczypce, cęgi regulowane "na wpust i pióro" - to wszystko można znaleźć w praktycznych, eleganckich walizeczkach z wygodną rączką. W sumie - doskonałe wyroby i perfekcyjne wzornictwo.

Zestawy różnią się ilością i rodzajami narzędzi, a tym samym rozmiarami, wagą i ceną.

CTK25EU - 25 elementów, waga 3.9kg, wymiary 255x380x55mm, cena 210.00zł +22%VAT
CTK45EU - 45 elementów, waga 1.3kg, wymiary 182x283x50mm, cena 150.00zł +22%VAT
CTK88EU - 88 elementów, waga 5.4kg, wymiary 500x672x52mm, cena 300.00zł +22%VAT
CTK110EU - 110 elementów, waga 8.3kg, wymiary 515x920x52mm, cena 370.00zł +22%VAT


Tylko do Gwiazdki proponujemy zakup z rabatem 20%!

Więcej informacji i szczegółowe dane: t u t a j .
Więcej narzędzi Crescent: t u t a j


2007-11-20

  PCIII ATLAS - przenośne obudowy aluminiowe do zastosowań przemysłowych
   
Seria przenośnych obudów aluminiowych ATLAS do zastosowań przemysłowych i terenowych to rozwiązanie pozwalające na konfigurowanie przenośnych komputerów dedykowanych do specyficznych aplikacji klienta. Obudowy ATLAS doskonale nadają się do tworzenia specjalizowanych, przenośnych stacji pomiarowych, systemów akwizycji danych i obrazu, przenośnych programatorów, testerów, analizatorów protokołów i systemów serwisowych. Znajdują zastosowanie w przemyśle, w wojsku, w edukacji, do pomiarów prowadzonych w terenie, w dużych obiektach przemysłowych, na pojazdach, jako przenośne stacje diagnostyczne, do zastosowań serwisowych i multimedialnych. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie zwykły stacjonarny komputer albo notebook okazuje się zupełnie nieprzydatny, niewygodny, a często wręcz niemożliwy do zastosowania ze względu na swoje ograniczenia konfiguracyjne.

Solidne obudowy ATLAS wykonane są z aluminium w technologii twardego anodowania (hard anodised MIL-A-8625E typ I/III), naroża chronione są gumowymi amortyzującymi nakładkami, zamykana duża klawiatura stanowi jednocześnie zamknięcie i zabezpieczenie ekranu. Obudowy mają wbudowane 2 dodatkowe ciche wentylatory poprawiające chłodzenie wnętrza.

Zależnie od modelu i wersji, obudowy mają wyświetlacze LCD 14", 15" lub 17", przy rozdzielczości 1024x748 lub 1280x1024 i jasności 200cd/m2-500cd/m2. Wyświetlacze chronione są płytą z hartowanego szkła grubości 2mm lub 3mm dla 17", odpornego na uderzenia, anty-odblaskowego.

Komputery konfiguruje się na bazie standardowej płyty głównej formatu ATX lub microATX, albo płyty pasywnej backplane z kartą PICMG SBC (Single Board Computer). Obudowy pozwalają na doinstalowanie od 2 do 8 dodatkowych kart rozszerzających PCI lub ISA.

Więcej informacji i szczegółowe dane: t u t a j .


2007-11-02

  UE9-Pro - moduł pomiarowy z przetwornikiem sigma-delta,
podłączany do PC przez USB lub EthernetPowiększenie

   
Firma LabJack wprowadziła do oferty nowy moduł pomiarowy UE9-Pro. Jest to nowa, ulepszona wersja znanego już i niedrogiego modułu UE9. Zasadniczą różnicą jest wzbogacenie możliwości modułu przez dodanie pomocniczego przetwornika ADC sigma-delta. Pozostałe funkcje modułu pozostały niezmienione.

Dodatkowy przetwornik ADC sigma-delta pracuje z małą szybkością przetwarzania, ale z dużą rozdzielczością. Rozdzielczość nominalna jest 24-bitowa, a efektywna rozdzielczość 20-bitowa (18-bitowa bez szumów). Przetwornik pracuje z szybkością przetwarzania 125ms na 1 próbkę, zarówno na zakresie napięć wejściowych 0-5V, jak i na zakresie ±5V. Przetwornik charakteryzuje się lepszą liniowością i dokładnością w porównaniu ze zwykłym przetwornikiem.

Pozostałe, podstawowe parametry modułu UE9-Pro, to 14 wejść analogowych SE o rozdzielczości 12-16 bitów, zależnej od szybkości próbkowania, próbkowanie z prędkością do 50kS/s (Stream), 2 zakresy napięć wejściowych ±5V i 0-5V, wzmocnienia 1x, 2x, 4x, 8x dla zakresu 0-5V, 2 wyjścia analogowe o rozdzielczości 12 bitów i zakresie napięć wyjściowych 0-4.9V, oraz 23 linie wejść/wyjść cyfrowych, w tym 8 linii uniwersalnych. Każdą linię można ustawiać niezależnie jako wejście lub wyjście, a linie uniwersalne można ustawiać jako maksymalnie 8 wejść/wyjść cyfrowych albo 6 timerów albo 2 liczniki 32-bitowe.

Moduł podłącza się do komputera PC przez port USB lub Ethernet. Można go także podłączyć bezprzewodowo (Wireless LAN), dołączając do modułu układ mostka 802.11.

Więcej informacji: t u t a j .


2007-10-10

  Cobra™ - nowe karty digitizerów / oscyloskopów na PCIDuże zdjęcie

   
Kanadyjska firma Gage Applied Technologies pod handlową nazwą Cobra wprowadziła do oferty serię nowych, 8-bitowych, bardzo szybkich kart digitizerów na magistralę PCI. Digitizery Cobra mają 1 lub 2 kanały wejściowe, szybkość próbkowania do 2GS/s w jednym kanale i aż do 4GB (=4GS) pamięci próbek, a wszystko to na jednej karcie, zajmującej tylko jeden slot PCI.

Dostępnych jest sześć podstawowych konfiguracji kart Cobra, użytkownicy mogą więc wybrać digitizer zgodnie z konkretnymi potrzebami. Do wyboru mają karty z 1 lub 2 kanałami wejściowymi, z maksymalną szybkością próbkowania 2GS/s lub 1GS/s przy pracy w jednym kanale (odpowiednio 1GS/s i 500MS/s przy pracy w dwóch kanałach), z pasmem >500MHz lub 1GHz. Na karcie na każdym kanale można włączać programowo 3-biegunowy filtr Bessela o częstotliwości odcięcia 200MHz. Wszystkie karty mają 8-bitową rozdzielczość, pracują z dokładnością ENOB 7.4 bita. Inne parametry dynamiczne karty to SNR 46dB, THD -60dB, SINAD 46dB, SFDR 60dB. Pamięć próbek karty można rozbudować do 256MS, 512MS, 1GS, 2GS lub 4 GS. Karty mają wyprowadzone dodatkowe sygnały wejściowe i wyjściowe zegara i wyzwalania, umożliwiające współpracę z zewnętrznymi urządzeniami, a także pomiędzy kilkoma kartami Cobra pracującymi w jednym systemie, w układzie master/slave. Maksymalnie można sprząc ze sobą w jeden system do 8 kart, uzyskując tym samym do 16 kanałów próbkowanych równocześnie. Wszystkie sygnały dostępne są na złączach typu SMA, dodatkowo producent zapewnia kable przejściowe na złącza BNC.

Na każdej karcie Cobra można zastosować technologię FPGA eXpert, opracowaną przez firmę Gage - eXpert Signal Averaging, pozwalającą na zaawansowane uśrednianie mierzonych sygnałów w trakcie pomiaru w czasie rzeczywistym, co znacznie zwiększa szybkość przetwarzania danych.

Digitizery Cobra są w pełni kompatybilne z rozbudowanym programem oscyloskopowym GageScope, pozwalającym użytkownikowi na wykonywanie pomiarów i analiz sygnałów. Dla tych, którzy chcą samodzielnie tworzyć własne oprogramowanie, Gage oferuje pakiety Software Development Kit (SDK) dla C/C# (kompatybilny z kompilatorem LabWindows/CVI 7.0+, dodatkowo wsparcie dla Visual Basic .NET), MATLAB oraz LabVIEW.

Warto na koniec wspomnieć, że płytki drukowane (PCB) do kart Cobra w marcu tego roku zwyciężyły w 19 edycji PCB Technology Leadership Awards Contest, organizowanym przez Mentor Graphics Corporation. Cobra została zwycięzcą w kategorii Industrial Control, Instrumentation, Security & Medical. Cobra to najbardziej skomplikowana ze wszystkich opracowanych dotychczas w Gage płytek PCB. Została wykonana w technologii 12-warstwowej, a projekt z pomocą narzędzi Mentor Graphics Corporation wykonała dwójka inżynierów z Gage - Chantal Holloway i Guillaume Turgeon.

Więcej informacji: t u t a j .


2007-10-03

  Przystawki oscyloskopowe SDS 200A na USB

   
Wprowadziliśmy do oferty 2-kanałowe przystawki oscyloskopowe SDS 200A (DSO) na USB, koreańskiej firmy softDSP. Pracują one z maksymalnym próbkowaniem rzeczywistym 100MS/s w jednym kanale lub 50MS/s w dwóch kanałach, albo z próbkowaniem ekwiwalentnym 5GS/s. Pasmo przenoszenia wynosi 200MHz (-3dB), a dla pojedynczego pomiaru 50MHz. Można ograniczyć też pasmo do 20MHz. Rozdzielczość pionowa wynosi 9 bitów/kanał. Moduł pracuje na różnych zakresach, od 10mV przy sondzie x1, do 1000V przy sondzie x100. Odsprzęganie wejść ustawia się programowo na AC, DC lub GND. Impedancja wejściowa wynosi 1MΩ. Zakresy podstawy czasu są ustawiane od 2ns do 10s. SDS200A może pracować w trybie próbkowania ekwiwalentnego 2ns/podziałkę...4µs/podziałkę, w trybie próbkowania w czasie rzeczywistym 10µs/podziałkę...400ms/podziałkę, z płynącą podstawą czasu (roll mode) 1s/podziałkę...10s/podziałkę lub z detekcją wartości szczytowych. Rozmiar bufora pamięci próbek można ustawić do 512kS.

W dołączonym programie SoftScope można realizować liczne pomiary i obliczenia matematyczne: Vp-p, Vmax, Vmin, Vmean, Vrms, Vamp, Vhigh, Vlow, przepięcie dodatnie, przepięcie ujemne, wartość średnia za okres, wartość skuteczna za okres, okres, częstotliwość, szerokość impulsu dodatniego, szerokość impulsu ujemnego, czas narastania (10%...90%), czas opadania (10%...90%), dodatnia część okresu, ujemna część okresu, kursory dla różnicy czasu, różnicy częstotliwości (tylko w trybie FFT) i różnicy napięć, operacje matematyczne: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, FFT - okno prostokątne, Hanninga, Hamminga, Blackmana. Program pozwala też na zapisywanie obrazów w formatach BMP i JPG (barwny i czarno-biały), zapisywanie danych w formacie DAT, automatyzację OLE (Object Linking and Embedding) - generowanie danych dla Microsoft Excel i Word, zapisywanie i ładowanie ustawień, drukowanie barwne i czarno-białe.

Przystawkę SDS 200A podłącza się do interfejsu USB komputera, nie wymaga ona dodatkowego zewnętrznego źródła zasilania, zasilanie jest brane bezpośrednio z magistrali USB.

Więcej informacji: t u t a j .


2007-05-09

  Promocyjne ceny obudów PCIII Portable ATX

   
Do końca października tego roku jest możliwość zakupu obudów PCIII Portable ATX w bardzo atrakcyjnych cenach.
Rabaty przekraczają 20% dotychczasowej standardowej ceny.

Ceny promocyjne są następujące:

obudowa XPF-140-C - cena promocyjna 1890 Euro (cena standardowa 2400 Euro)

obudowa XPF-150-C - cena promocyjna 2240 Euro (cena standardowa 2850 Euro)

Ceny promocyjne obowiązują niezależnie od ilości kupowanych obudów.
Do cen promocyjnych nie mają zastosowania inne rabaty.
Przeliczanie cen na PLN następuje według kursu sprzedaży w PEKAO SA z dnia zakupu.
Do podanych cen prosimy doliczać 22% VAT.

Więcej informacji na temat obudów: t u t a j .


2007-05-07

  MSX-E3701 i MSX-E3700 - moduły do precyzyjnych pomiarów odległości i przemieszczeń za pomocą czujników indukcyjnychPowiększenie
  Moduły Ethernet I/O MSX-E3701 i MSX-E3700, pierwsze z nowej serii wyrobów firmy Addi-Data, przeznaczone są do akwizycji sygnałów z indukcyjnych czujników przemieszczeń (LVDT lub H-B = half-bridge). Mogą obsługiwać zdefiniowane uprzednio w bazie czujniki firm Tesa, Solartron, Mahr, Horst Knäbel, Marposs, Schlumberger, Peter&Hirt, RDP, Schaevitz, SMPR Contrôle, z możliwością implementacji innych. Sercem modułów jest 32-bitowy procesor RISC ARM©9, pracujący pod kontrolą wbudowanego Linuxa. Wbudowana inteligencja umożliwia nie tylko natychmiastowe przetwarzanie danych na postać cyfrową bezpośrednio w module, ale także ich przetwarzanie na różne sposoby. Dane pomiarowe mogą być gromadzone w pakiety ze znacznikiem czasowym, mogą być wykonywane na nich obliczenia, jak uśrednianie, wyliczanie wartości szczytowych czy interpolacja albo po prostu mogą być buforowane w pamięci RAM modułu.

Moduły dostępne są w wersjach dla 4, 8 lub 16 czujników, mają 24-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe, pracujące z częstotliwością próbkowania od 2kHz do 200kHz. Jeśli jest potrzeba obsłużenia większej liczby czujników, moduły można kaskadować i synchronizować ze sobą. Mogą pracować w trybie akwizycji automatycznej (odświeżanie danych w tle) lub sekwencyjnej (blokami).

Oba moduły zamknięte są w solidnej metalowej obudowie, ze stopniem ochrony IP65 (MSX-E3701) lub IP40 (MSX-E3700). Mogą pracować w zakresie temperatur od -40°C do +85°C. Komunikacja modułów w sieci i ich kaskadowanie odbywa się przez wbudowany 2-portowy przełącznik Ethernet. Jako kolejne kompaktowe moduły Ethernet I/O serii MSX-E do rozproszonych systemów pomiarowo-sterujących będą wprowadzone moduły wejść i wyjść analogowych, wejść licznikowych do odczytów z enkoderów oraz wejść i wyjść cyfrowych 24V.

Więcej informacji: t u t a j .


2007-04-18

  Nowy katalog Cooper Hand Tools 2007

  Jest już dostępny nowy katalog koncernu Cooper Hand Tools na rok 2007. Katalog obejmuje przede wszystkim profesjonalny sprzęt lutowniczy Weller, a także precyzyjne narzędzia dla elektroników Erem, narzędzia serwisowe Xcelite, urządzenia dozujące Kahnetics oraz narzędzia do wykonywania połączeń owijanych Wire-Wrap. Pełny katalog w formacie PDF, o objętości niecałych 13MB, a także poszczególne jego części tematyczne, można pobrać niezależnie przez umieszczone poniżej linki lub z naszych stron WWW.

W katalogu warto zwrócić uwagę na parę nowych stacji Weller:
WD 1000M na str. 68 - stacja z mikrolutownicą WMRP do prac precyzyjnych
WD 2000 na str. 71 - stacja podwójna z lutownicami WP 80
WR 3000M od str. 106 - 3-kanałowa wielofunkcyjna stacja serwisowa
WHA 900 na str. 124 - stacja na gorące powietrze

Pełny katalog Cooper Hand Tools 2007 plik PDF ok. 13MB

Poszczególne części katalogu obejmują:
 • Weller - sprzęt lutowniczy
 • Erem - precyzyjne narzędzia dla elektroników
 • Xcelite - narzędzia serwisowe
 • Kahnetics - urządzenia dozujące
 • Wire-Wrap - narzędzia do wykonywania połączeń owijanych

  Więcej informacji: t u t a j .


 • 2007-01-24

    Lutownice transformatorowe pistoletowe Weller

    Wprowadziliśmy do oferty tanie transformatorowe (pistoletowe) lutownice znanej marki Weller. Lutownice te świetnie nadają się do wszelkich zastosowań, do lutowania, cięcia, klejenia, plombowania, zatapiania i wypalania materiałów. Są idealna dla hobbystów, do wykonywania modeli, do domowych napraw, ale także dla profesjonalistów, do zastosowania w przemyśle.

  Modele serii Expert i Standard mają moc 100W, a model Robust 05C moc 250W, przy zasilaniu 230VAC/50Hz. W zależności od wykonania, mogą mieć wbudowane dodatkowo oświetlenie lutowanego punktu. Lutownice szybko się nagrzewają, są gotowe do pracy już po 7 sekundach. Do każdej lutownicy dostępnych jest kilka typów grotów, o różnych kształtach i przeznaczeniu - do zwykłego lutowania, do wygładzania, przecinania, do klejenia i przytapiania plastiku lub teflonu, do cięcia linek.

  Lutownice pakowane są pojedynczo lub w opakowaniach zbiorczych po 6 lub 12 szt. Mogą być w komplecie z dodatkowymi akcesoriami (cyna, groty, podstawka).

  Więcej informacji: t u t a j .


  Egmont Instruments Egmont Instruments
  ul. Chłodna 39, pawilon 11
  00-867 Warszawa
  tel. 0-22 8506205, 8506430
  faks 0-22 6540248
  tel. kom. 0-604 06-08-07

  email: egmont@egmont.com.pl
  © Egmont Instruments 2009 (ostatnia aktualizacja 06/03/2009)